Водоcпади КарпатКарпати багаті пейзажами, що захоплюють дух, кришталево чистими джерелами і бурхливими гірськими річками. Але на особливу увагу, з естетичної точки зору, заслуговують водоспади Карпат.

У світі немає двох однакових водоспадів. Кожен з них унікальний і прекрасний по-своєму – повноводні гуркітливі гіганти, і тонкі, витончені, співочі срібні струмені, які, немов нитки, спадають з висоти прямовисних скель. Водоспади завжди вражають – вони дарують прохолоду в спекотний день, дають змогу зробити масу чарівних знімків, а купання у водоспаді – це колосальний заряд енергії, бадьорості та позитиву.     

У цій статті ми зібрали для вас описи, фотографії, а також інформацію про місце розташування найкрасивіших водоспадів Карпат.


ТУРИСТУ НА ЗАМІТКУ: Найкращий час для екскурсійних поїздок до водоспадів у Карпатах це – квітень, травень і початок червня. У цей час Карпатські гірські річки ще не встигли обміліти від літньої спеки і водоспади виглядають найбільш вражаюче.

 

Водоспад Шипіт

Водопад Шипот в КарпатахВодоспад Шипіт – один із найкрасивіших, повноводних і найпопулярніших серед туристів водоспадів Закарпаття.
Розташований неподалік (6 км) від популярного курортного селища Пилипець в урочищі Грунок на висоті 800 метрів над рівнем моря.
Висота водоспаду Шипіт – 14 метрів.
Назву отримав, як ви напевно здогадалися, через свої звукові особливості. Вода тут, нібито шепоче, розпадаючись на струмені та спадаючи вниз численними каскадами.
Розташування: Закарпатська обл., с. Пилипець, урочище Грунок
Висота: 14 метрів.

Водоспад Шипіт на карті

Манявский водопад

Манявкий водопад, КарпатыМанявський водоспад – один із найвищих і найкрасивіших, а заразом і важкодоступних водоспадів у Карпатах. Розташований у Прикарпатті, за 40 хвилин ходьби вгору ущелиною від села Манява. Висота водоспаду близько 20-ти метрів, складається з декількох каскадів. У верхів’ях водоспаду є комфортні місця для купання в спекотний день – ванни глибиною 1,5 – 2 метри. Біля підніжжя водоспаду є невелике озерце, яке, згідно за місцевою легендою, дарує молодість кожному, хто в ньому скупався.
Розташування: Івано-Франківська область, с. Манява
Висота:
20 метрів

Манявський водоспад на карті

Водоспад Пробій

Водопад Пробий в Яремче

Пробій – потужний і повноводний водоспад на річці Прут. Візитна картка міста Яремче. Розташований у самому центрі, неподалік від сувенірного ринку і ресторану Гуцульщина, або вірніше ресторан і ринок розташовані біля водоспаду. Одним словом, гуляючи Яремче повз не пройдете. Вражає насамперед своїм масштабом. Власне звідси й назва водоспаду “Пробій” – бурхлива гірська річка Прут тут ніби “пробиває” собі шлях крізь кам’яну товщу скель. 
Розташування: с. Яремче
Висота: від 3 до 8 метрів

Водоспад Пробій на карті

Водоспад Кудринець

Водопад Кудринец

Це неймовірно мальовничий водоспад українських Карпат. Його струмені, що спадають каскадами зі скельних сходинок-уступів, дійсно схожі на дрібні кучерики. Розташований у Горганах, на висоті близько 700 метрів над рівнем моря. Обов’язково включіть цей водоспад у план своєї подорожі.
Розташування: Івано-Франківська обл, неподалік від с. Зелена
Висота: близько 5-ти метрів, ширина 3,5 м

Водоспад Кудринець на карті

Водоспад Кам'янка

Водопад Каменка в КарпатахВодоспад Кам’янка на річці Кам’янка неподалік села Кам’янка 🙂 ось як цікаво виходить, а головне не заплутаєтеся! Водоспад спадає двома досить потужними потоками з величезних валунів. Неподалік від Кам’янецького водоспаду є джерело “живої води”. Це сірководнева мінеральна вода, схожа за своїм хімічним складом на воду “Нафтуся”, застосовується для профілактики та лікування різноманітних захворювань.
Розташування: Львівська обл., Сколівський р-н., Національний парк “Сколівські бескиди”
Висота: 7 метрів

Водоспад Кам'янка на карті

Водоспад Гук Женецький

Водопад Гук Женецкий в Карпатах

Водоспад на річці Женець, що впадає в Прут. Один із найпопулярніших у туристів водоспадів у Карпатах через свою красу та зручне місце розташування. Головна особливість цього водоспаду полягає в тому, що він утворився не так давно, а саме в середині ХХ століття, внаслідок обвалу гірської породи. До слова сказати, під час наступного обвалу породи він може зникнути так само як і з’явився. Тож поки є така можливість потрібно хоча б раз відвідати це мальовниче місце. 
Розташування: Івано-Франківська обл, Татарівський р-н, урочище Женець
Висота: 15 метрів

Водоспад Гук Женецький на карті

Водоспад Гуркало

Водопад ГуркалоГідрологічна пам’ятка “Водоспад Гуркало”. Надзвичайно мальовничий і фотогенічний водоспад розташований у Карпатах на висоті близько 600 метрів над рівнем моря у Національному парку “Сколівські бескиди”. Автомобільна дорога, як частенько буває в Карпатах, у м’яко скажемо “незадовільному” стані, тож дістатися до водоспаду можна пішки від сіл Корчин або Крушельниця. 
Розташування: Львівська обл.,  Національний парк “Сколівські бескиди”
Висота: 5 метрів

Водоспад Гуркало на карті

Водоспад під Говерлою

Водопады по Говерлой

Говерлянський або як його ще називають Прутинський водоспад, розташований на схилах найвищої гори України – Говерли. Саме він є витоком річки “Прут”. Цей водоспад складається з шести каскадів, найвищий з яких становить 12 метрів.
Розташування: Івано-Франківська область, Верховинський р-н, 2,5 км від спортивної бази “Заросляк”, на схилі г. Говерла.
Висота: загальна висота всіх каскадів Говерлянського водоспаду – близько 80 метрів!

Говерлянський водоспад на карті

Смотрицькі (Дземброньські) водоспади

Водопад в Дземброне

Мальовничий каскад водоспадиків на підйомі до вершини Піп Іван від селища “Дземброня”. Потрапити сюди можна виключно пішки, розташований на висоті 1500 метрів над рівнем моря. Під час підйому на Піп Іван, радимо влаштувати привал біля цього затишного каскаду водоспадиків – скупатися під ними спекотного дня, після кількох годин підйому під рюкзаком, – нймовірне задоволення!
Розташування: Івано-Франківська область, неподалік від села “Дземброня”
Висота: перепад води в найбільшому водоспаді каскаду 10 метрів

Водоспад Смотрицький (Дземброньський) на карті

Водоспади Бухтівецький і Крапельний

Бухтивецкий водопад

 

Бухтівецький водоспад, розташований в Горганах, на річці Бухтівець. Високий і видовищний водоспад, що пробив собі шлях у вузькому каньйоні. Зовсім поруч із Бухтівецьким водоспадом розташований ще один об’єкт, що заслуговує на увагу, – водоспад Крапельний, названий так через те, що вода в цьому водоспаді ллється тоненькими струменями, краплями. Дістатися сюди можна пішки, на машині (дорога не дуже хороша) або на велосипеді.
Розташування: Івано-Франківська область, с. Букове,  ур. Бухтівець
Висота: Бухтівецький водоспад – 8 метрів, Крапельний – 10 метрів

Водопады Бухтивецкий и Капельный на карте

Ялинський водоспад

Ялинский водопад
фото Victor Kashuba

Ялинський водоспад – розташований на Закарпатті, неподалік від кордону з Румунією в Рахівських горах, які є частиною гірського масиву Мармарош (Мармароси).

Ялинський водоспад – це найвищий однокаскадний водоспад у Карпатах його висота сягає 25-ти метрів! Водоспад маловідвідуваний туристами через свою важкодоступність.
Розташування: Закарпатська обл., Рахівський район, с. Ділове.
Висота: 25 м

Ялинский водопад на карте

А також ми підготували для вас добірку піших походів із водоспадами на маршруті:

Share on facebook
Share on telegram
Share on pinterest
Share on twitter